3 Haziran 2015

Pod Wawelem'de bir akşam yemeği ve pierogi tadımı

Geçen hafta İtalya'dan arkadaşlarım geldiği için, iki gün boyunca Polonya yemeği yedim. İlk durağımız Pod Wawelem oldu. İki farklı çeşit pierogi denedik. Biri peynir dolgulu, diğeri ise mantar dolgulu. Burada yediğimiz pieroginin farkı kızartılmış olmasıydı. Daha önce hiç kızartılmış versiyonunu yememiştim. Aslında hamur ile yapıldığından tad olarak bizim mantıya çok benzer. Ben domuz etini sevmiyorum diyorsanız veya vejetaryenseniz peynirlisini kesinlikle deneyebilirsiniz. Benim favorim peynirli olan. Keşke yanında yoğurt ile servis yapsalar. İşte o zaman bizim mantı ile aynı olur.
Arkadaşlarım pieroginin ardından ördek etinden yapılmış farklı bir yemek yediler. Görselini ekledim. Fakat ben yemediğim için tadı hakkında birşey söyleyemeyeceğim.Paylaş:

0 yorum :

Yorum Gönder

*Bloglar yorumla beslenir. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
*Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Link bırakıp kaçmayın.
*Yazının konusu dışında sormak veya iletmek istediğiniz bir şey varsa İletişim formunu kullanın.
Sevgiler.

Fotoğrafım
Mam na imię Yasemin. Jestem z Turcji. Mieszkam w Stambule, a teraz w Krakowie. Mówię po turecku i angielsku znam też trochę po polsku. Z zawodu ksiegowa. Moje ulubione słowa oczywiście :) Interesuję się literaturą i sportem. Lubię kawę. Uwielbiam mój rower.