Hakkımda

Tohumları Doğunun küçük bir ilinde atılmasına rağmen, hayata gözlerini Karadeniz kıyısında açan bir memur evladıyım. Bir tarafım Doğunun sıcaklığı ile insanlığı sarıp sarmalama arzusundayken, diğer tarafım Karadenizin hırçın dalgaları gibi haksızlıklara sessiz kalamaz. 

Yaşam koşuşturması içinde senelerce İstanbul’un tozunu dumanını soluduktan sonra, şimdilerde Polonya’nın şirin bir şehri olan Krakow’da hayat mücadelesine devam ediyorum. Bir sonraki durağım hakkında hiçbir fikrim yok.

2016 yılında aldığım ve aldığım günden bu yana büyük bir aşk ile bağlandığım bisikletimle pedallamak en büyük hobim diyebilirim. Kitap okumayı bir hobi olmaktan çıkartıp, yaşam rutinimin içine yerleştirdiğimden beri kendimi daha mutlu hissediyorum.

Nachnuch Bags'ın tek çalışanıyım. Bankacılık mesleğini rafa kaldırıp, tasarımcı olmayı seçtiğim günden beri kendimi daha özgür hissediyorum.

Tam da buraya bir güncelleme gelmesi lazım aslında. Çünkü 4 yıl aradan sonra Polonya'da kurumsal hayata yeniden merhaba dedim.

Blogumda; okuduğum kitaplar, pedalladığım yollar, gezip gördüğüm yerler ve hayata dair bana ilginç gelen detaylar hakkında paylaşımlarda bulunuyorum.

Hakkımda daha detaylı bir yazı okumak isterseniz 
Ben Küçükken 
Beni Ben Yapan Sevdiğim Şeyler 
Sil Baştan 
Kahve Bahane #33 
adlı yazılarıma göz atabilirsiniz.

Eğer Bir Tutam Karıncayı okumaktan zevk alıyorsanız yeni yazılarımın size ulaşması için e posta aboneliğiniz aktifleştirmeyi unutmayın.
Sevgiler.

Witam na mojej stronie

Nazywam się Yasemin. Jestem z Turcji. Mieszkam w Stambule, a teraz w Krakowie. Znam turecki. Mówię po turecku i angielsku również trochę po polsku. Zawód z zawodu. Moje ulubione słowa oczywiście :) Interesuję się literaturą i sportem. Lubię kawę. Uwielbiam mój rower.

9 yorum :

 1. Merhabalar.
  Otobiyografinizi okudum. Siz gerçekten çok şanslı birisiniz. Asıl mesleğiniz olan bankacılığı bırakıyor ve tasarımcı olarak hayatınıza devam ediyorsunuz. "Nachnuch Bags" Buranın tek çalışanı olduğunuzu söylüyorsunuz. Ama ben şimdi meraklandım Nedir bu "Nachnuch Bags"? Bu işletme hangi ülkeye ait? Sakıncası yoksa, merakımı gidermeniz babından bu yoruma cevaben yazarsanız ben gelir okurum.

  Size sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam ve çalışma dilerim. Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nachnuch Bags aslında bir işletme değil. Marka tescili bana ait olan kendi tasarladığım ve diktiğim çantalar için oluşturdum marka adı. Türkiye çıkışlı. Şimdiki üretim yeri ise Polonya.

   Sil
  2. Merhabalar.
   Yani siz şimdi Polonya'da çanta mı üretiyorsunuz? Eğer doğru anladıysam. Sizi bu medeni cesaretinizden dolayı kutlarım.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 2. Merhabalar.
  E-Posta aboneliği için ilgili yere yazblogcu@gmail.com hesabımı yazdım ve kaydet dedim ama:
  Feedburner bana şöyle bir cevap iletti: Sorry, not a valid Captcha answer. Please try again.
  İlk defa böyle bir abonelik için başvurdum, o da olmadı herhalde.
  Selam ve saygılarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Feedburner sitesinden kaynaklanan anlık bir hata mesajı sanırım. Biraz zaman geçtikten sonra yeniden denemenizi rica ediyorum.

   Sil
 3. Yasemin Hanım merhaba, blogunuza abone oldum. "Hakkımda" yazınızı okudum, medeni cesaretinizden dolayı sizi tebrik ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bloguma hoş geldiniz. Zaman ayırıp okuduğunuz ve yorum yazdığınız için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Bunu daha önce okumamıştım.Cesaretiniz ilham verici. Yolunuz açık olsun.:)

  YanıtlaSil
 5. 2018 den beri sizi izliyorum, Azerbaycandan :) love u

  YanıtlaSil

*Bloglar yorumla beslenir. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
*Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Link bırakıp kaçmayın.
*Yazının konusu dışında sormak veya iletmek istediğiniz bir şey varsa İletişim formunu kullanın.
Sevgiler.

Fotoğrafım
Mam na imię Yasemin. Jestem z Turcji. Mieszkam w Stambule, a teraz w Krakowie. Mówię po turecku i angielsku znam też trochę po polsku. Z zawodu ksiegowa. Moje ulubione słowa oczywiście :) Interesuję się literaturą i sportem. Lubię kawę. Uwielbiam mój rower.