9 Nisan 2015

Güneşli Bir Krakow Sabahı


Sanırım ender göreceğimiz bir görüntü ile uyandık bugün. Sabah uyandığımızda penceremizde şirin bir güneş bizi bekliyordu. Tabi aklınıza ılık bir hava gelmesin. Krakow'un soğuğu oldukça yerinde. Yine de güneşin ışığı insana huzur veriyor.

Dün gümrükteki kolilerim için yaklaşık 500 TL vergi çıkardıklarını öğrendik. Kullanılmış eşyalar için vergi çıkması bana çok enteresan geldi. Bir itiraz maili yazdık. İçindekilerin tam olarak listesini istediler. Bakalım sonuç ne olacak. Heyecan içinde bekliyoruz. 

Bugün er kişisinin doğum günü. Yeni yaşına çok huzur bulduğu bir şehirde girecek. Umarım her şey, her daim onun için güzel olur. Sanırım bu akşam bir kutlama yapmayacağız. Hafta sonu bir dans partisine gidebiliriz.
Krakow'un gece hayatına alışmaya çalışıyorum. Eğlenceli olabilir fakat bu günlerde benim için biraz yorucu. İngilizce cümleler havada uçuşuyor. Ben de içinden çekebildiğimi çekiyorum. Bunun için daha zamana ihtiyacım var. 

Paylaş:

0 yorum :

Yorum Gönder

*Bloglar yorumla beslenir. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
*Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Link bırakıp kaçmayın.
*Yazının konusu dışında sormak veya iletmek istediğiniz bir şey varsa İletişim formunu kullanın.
Sevgiler.

Fotoğrafım
Mam na imię Yasemin. Jestem z Turcji. Mieszkam w Stambule, a teraz w Krakowie. Mówię po turecku i angielsku znam też trochę po polsku. Z zawodu ksiegowa. Moje ulubione słowa oczywiście :) Interesuję się literaturą i sportem. Lubię kawę. Uwielbiam mój rower.