1 Mayıs 2019

Hedef Yarı Maraton


Yazının başlığı yeni bir hedefin habercisi. Evet! Hedef yarı maraton. Kendime hedef koyup bunu gerçekleştirdiğimi görmeyi seviyorum. Kim sevmez ki? Blogun eski takipçileri koşuya nasıl başladığıma, kendimi nasıl geliştirdiğime ve gaza getirdiğime aşinalar. Biz senin bloga geçerken uğradık, bu yüzden de bi haberiz diyenler için yazının sonuna eski yazıların linklerini bırakıyorum.

Harekete geç, sağlıklı bir hayat için spor yap, spor salonlarında vakit geçir. Bunlar muhtemelen çok sık karşınıza çıkan sözler. Buradaki sözlere katılmakla birlikte en önemli noktanın insanın sevdiği ve zevk aldığı şeyi yapması. Yani biriniz yürüyüşten zevk alır, bir diğeriniz bisiklet sürmekten. Bu yüzden insanın kendine biraz zaman tanıması lazım. Ben koşuyu sevdiğimi zaman içinde anladım. Şimdi çevremdekilere koşuyorum dediğimde "ay ben hiç seviyorum, yapamam diyorlar" İyi de denedin mi? Bi dene bakalım. Denemeden neyi sevip neyi sevmediğine nasıl karar verebiliyorsun.

Az biraz serzenişte bulunduktan sonra geçen hafta sonu koştuğum gece koşundan bahsetme zamanıdır. 26 Nisan cumartesi akşam 10 km koşusuna katıldım. Bu benim ilk uzun koşumdu (antrenmanlarım dışında). Daha önce 3,5 km, 5 km ve 7 km koşusuna katılmıştım. 10 km'yi 66 dakikada tamamladım. Koşarken çok eğlendim. Yaklaşık 5.000 kişi ile koşmanın zevkini tattım. Kenarda bizi desteklemek için bekleyen çocukların ve insanların yanından geçerken çak bir beşlik yaptım. Madalyalarımızı alıp arkadaşlarla bu anıları ölümsüzleştirecek fotoğraflar çektirdim.  Koşu sonrası yaşadığım mutluluk hissi, tüm yorgunluğu unutturdu bana. Sonraki gün oluşan kol ve omuz ağrılarımdan bile zevk aldım. Bitirme çizgisine geldiğimde "işte bu Yasemin, şimdi hedefin yarı maraton yani 21 km koşmak" dedim.
Linkleri aşağıya ekledikten sonra Atatürk'ün güzel bir sözünü de buraya eklemek istedim.

"Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar."


https://www.birtutamkarinca.com/2018/10/kahve-bahane-31.html

https://www.birtutamkarinca.com/2018/09/kahve-bahane-26-kosuya-ozel.html

https://www.birtutamkarinca.com/2018/11/kosmasaydm-yazamazdm.html


Unutmayın, sevdiğiniz şeyi yaptığınız sürece yorulmazsınız. Sevdiğiniz şeyleri keşfedebilmeniz dileğiyle.

Sevgiler.
BTK

✄----------------------------------------------------------------------

Paylaş:

18 yorum :

 1. İnstagramda da görmüştüm. Bir çok kişinin ilham kaynağısın Yasemin. Tebrik ederim.

  YanıtlaSil
 2. Tebrik ederim. Koşmak ciddi irade istiyor. Bence tabii:)

  YanıtlaSil
 3. Oh, I can see you were in my country, that is so great☺☺ And Cracow is so beautiful, isn't it? Lovely event☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yes Natalia. Krakow is a wonderful city. I love Krakow.

   Sil
 4. 21 km inanılmaz olur ama ondan ötesi de zaten şehirlerarası yolculuğunuzu koşarak yapmanız olacaktır :) tebrikler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında 42 km yani bir maraton koşsam çok tatlı olur.

   Sil
 5. Tebrikler Yasemincigim harikasın❤

  YanıtlaSil
 6. Süper, sevdiğiniz işi yaptığınız sürece yorulmazsınız, olay budur...

  YanıtlaSil
 7. Hayatın içinden gelip ve bir okadar eğlenceli bir aktividete bulunmanız hoş birşey. Birtutamkarinca ailesine teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. Tebrik ederim. Umarım bir sonraki hedefinize ulaşır başarılı olursunuz.

  YanıtlaSil
 9. lise dönemimde bir saat erken kalkardık ablamla. yarım saat kadar koşup eve gelir kahvaltı yapardık. o işe ben okula. sonralardan koşuyu bıraktık çünkü sıkılmıştık. birkaç gün koşmayınca hepten unuttuk gitti. şimdi ben sadece maçta ve koşu bandında koşuyorum :) doğada ya da şehir tur etkinliklerine hiç gitmedim. aktif spor yapıyorum ama koşu bana göre değil sanki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanın zevk aldığı şeyi keşfetmesi oldukça önemli. Etkinliklerin ortamını seviyorum. Genel olarak ben koşmayı seviyorum. Sen bisikletçisin.

   Sil

*Bloglar yorumla beslenir. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
*Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Link bırakıp kaçmayın.
*Yazının konusu dışında sormak veya iletmek istediğiniz bir şey varsa İletişim formunu kullanın.
Sevgiler.

Fotoğrafım
Mam na imię Yasemin. Jestem z Turcji. Mieszkam w Stambule, a teraz w Krakowie. Mówię po turecku i angielsku znam też trochę po polsku. Z zawodu ksiegowa. Moje ulubione słowa oczywiście :) Interesuję się literaturą i sportem. Lubię kawę. Uwielbiam mój rower.