2 Temmuz 2016

Bir Aydır Nerede Bu Karınca

Haziran ayında aktif bir şekilde blogumla ilgilemedim. Bende bu açığı kapatmak için bir ay boyunca neler yaptığımı yazmaya karar verdim.

Haziran ayının ikinci haftası annem beni ziyarete geldi. Krakow'a taşındığımızdan beri, ilk defa biri beni ziyaret etti. İki hafta, birlikte dolu dolu ve çok eğlenceli vakit geçirdik. Bol bol fotoğraf çektik. Daha önce gitmediğim yerleri annemle keşfettim. Onları detaylı bir şekilde yazacağım için uzun uzadıya yazmıyorum şimdi.

Annemi Varşovadan yolcu ettim. Hazır oraya kadar gitmişken, hafta sonunu da orada geçirdim. Daha önce gitme fırsatım olmamıştı. Gidip gördüğümde de pek bir şey kaçırmadığımın farkına vardım. Bana tek artısı, uzun zamandır (8 aydır) hasretini çektiğim lahmacun ve beytiyi doyasıya yemem oldu. Krakow'da Türk yemekleri bulmak neredeyse imkansız. Bir tane Türk marketi var. Onun dışında Türk mutfağından eser yok.

Annem gidince yeniden yalnızlığa alışmak zorunda kaldım. Buralara da en sonunda yaz geldi. Yazı da yaz değil. Kavruluyoruz güneşten. 

Havalar güzelleşince, kışın yapamadığım uzun yürüyüşlerime yeniden başladım. Her gün bir saat yürüyorum. Umarım kışın özenle yaptığım fındık göbeğimi eritebilirim.

Geçen hafta sonu ise hayatımıza bir yenilik daha geldi. Artık bizim de bir bisikletimiz var. Şehir bisiklet sürmek için çok uygun. Tüm yollar size açık. Şehrin her yerinde bisiklet yolları var. Park sorunu yok. Her kaldırımda bisikletleri park etmek için demirler var. Ayrıca spor amaçlı sürecekseniz, harika parkurları var. Birçok farklı rota belirledim bile. Yavaş yavaş, keşfetmeye başlayacağım. 

Buraya kadar yazdıklarım hep gezmeler, tozmalar üzerine oldu. Şimdi de neler okumuşum diye yazma zamanı.
Kindle'ımda okunmayı bekleyen Dune serisine başladım. Serinin 1. ve 2. kitabı olan "Çöl Gezegeni" ve " Dune Mesihi" okudum. O kitapları bitirir bitirmez, Blog Sözlük'ün kitap okuma etkinliğine katıldım. Bu ayın seçilen kitabı Yaşar Kemal'in Yılanı Öldürseler adlı eseriydi. Kitap hakkıda bir yorum yazmıyorum şimdilik. Eğer okuyanların yorumlarını görmek isterseniz sizi de "Blog sözlük" e bekliyorum.
Hafta başı Dune serisinin 3. kitabına başladım. Seri kitaplar gözümü korkutur aslında. İlk kitabın tadını diğerlerinde alamayacağımı düşünürüm. Samimi bir şekilde söylemem gerekirse, Dune için her şey olumlu şimdilik. Her kitap farklı bir tema içinde gidiyor. Anlayacağınız böyle gitmeye devam ederse seriyi tamamlayabileceğim.

Dönüp şöyle bir baktım, bir ay yazmayınca ne uzun bir yazı olmuş.Paylaş:

0 yorum :

Yorum Gönder

*Bloglar yorumla beslenir. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
*Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Link bırakıp kaçmayın.
*Yazının konusu dışında sormak veya iletmek istediğiniz bir şey varsa İletişim formunu kullanın.
Sevgiler.

Fotoğrafım
Mam na imię Yasemin. Jestem z Turcji. Mieszkam w Stambule, a teraz w Krakowie. Mówię po turecku i angielsku znam też trochę po polsku. Z zawodu ksiegowa. Moje ulubione słowa oczywiście :) Interesuję się literaturą i sportem. Lubię kawę. Uwielbiam mój rower.