7 Haziran 2016

Paypal Türkiye'yi Terk Etti


Geçen hafta gelen e-mail ile bilgi sahibi oldum. Artık paypal üzerinden para transferi yapamayacağız. BDDK ile anlaşamayan şirket dün itibariyle (06.06.2016) Türkiye'ye hizmet vermeyi bıraktı. Mailde bu konudan dolayı üzgün olduklarını ve en kısa zamanda gerekli izinlerin alınması için çalışmalara devam edileceği bilgisi yer alıyor. BDDK'nın Paypal'ı tanıması olası mı, zaman içinde göreceğiz.

Bu konu Nachnuch'u direk etkiliyor. www.nachnuch.com ile Etsy dükkanında ödemeleri paypal üzerinden sağlıyordum. Şimdi farklı alternatifler bulmak lazım. Bugün Etsy'de bu konu hakkında yazan grupları okudum. Bir çok kişi konuyu Etsy yetkililerine ileterek çözüm üretmesini istemiş. Bu çözüm sürecinin çok kısa olmayacağını aşikar. Bu günlerde Türkiye piyasası, Etsy'den elini eteğini çekmek zorunda kaldı. 

Aslında Polonya'da var olan banka hesabımı kullanarak, yeni bir paypal hesabı oluşturup bu sorundan kurtulabilirim. Lakin Polonya yasalarını bilmediğimden bu işe girişmek ne kadar doğru bilemedim.


Güncelleme : Etsy'de satış yapabilmek için yeni bir yöntem hakkındaki blog yazıma bu likten ulaşabilirsiniz.
Etsy'de satış yapabilmek için yeni bir yöntem
Paylaş:

10 yorum :

 1. Çok kötü oldu. Ben de paypalı çok kullanlar arasındaydım. Umarım biran önce bu duruma çözüm bulup tekrar Paypal Türkiye ye geri dönüş yapar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız. Nasıl bir çözüm ile gelecekleri merak ediyorum.

   Sil
 2. Paypal Türkiye'yi terk etmedi, Türkiye paypal'i kovdu. sanırım yeni bir oluşum peşindeymişler. ama ben de severek kullanıyordum. şu an enpara ya geçtim mecburi. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Maalesef ki yurtdışı satış siteleri en parayı tanımıyor. Paypal ile tüm dünyadan ödeme alabiliyordum.

   Sil
 3. Paypal'ı ben de kullanıyordum bakalım bu kez ne olacak !? Dilerim çok çabuk bir çözüm yolu bulunur. Çözüm yolu bulunursa paylaşalım arkadaşlar.
  Sevgiler Yasemin Hanım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım en kısa sürede bir alternatif bulabiliriz.
   Sevgiler.

   Sil
 4. Yerel pazarda uğraşanlar alternatif üretebilir ama uluslararası pazarda uğraşanlar için geçmiş olsun. Yerine hangi alternatif gelirse gelsin yerini dolduracağını sanmıyorum.

  YanıtlaSil
 5. Etsy'de satış yapabilmek için yeni bir yöntem hakkındaki blog yazıma bu likten ulaşabilirsiniz.
  http://birtutamkarinca.blogspot.com/2016/08/etsy-satslar-icin-bir-kolaylk-shopier.html

  YanıtlaSil

*Bloglar yorumla beslenir. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
*Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Link bırakıp kaçmayın.
*Yazının konusu dışında sormak veya iletmek istediğiniz bir şey varsa İletişim formunu kullanın.
Sevgiler.

Fotoğrafım
Mam na imię Yasemin. Jestem z Turcji. Mieszkam w Stambule, a teraz w Krakowie. Mówię po turecku i angielsku znam też trochę po polsku. Z zawodu ksiegowa. Moje ulubione słowa oczywiście :) Interesuję się literaturą i sportem. Lubię kawę. Uwielbiam mój rower.