31 Ekim 2013

Yorgunluk

Bu aralar o kadar yorgun argın eve geliyorum ki anlatamam. Kolumu kaldıracak halim yok. Dikmem gereken üç çanta var. Biri Tuğçe hanım için. Aslında bitmiş sayılır. Sadece saplarını eklemedim. Biri annem için (kısa tatillerde kullanmak için sosis çanta istedi annecim). Diğeri de annemin bir arkadaşı için.
İş yerinde yoğunluk var. Onun acısı da akşamları çıkıyor. Umarım tez zamanda bu yorgunluk hissinden kurtulurum. Aldığım kitaplardaki farklı çanta kalıpları denemek istiyorum. Çok şey yapmak istiyorum.
Paylaş:

29 Ekim 2013

25 Ekim 2013

Londra gezimiz 1

Londra için yazılmış çok şey var internette. Bu nedenle ben bol resimli bir post hazırladım.
Ilk gün hemen ünlü Piccadilly meydanına gittik:)


Bu sokaktaki kulübelerden biri değil. Mağazanın içindeydi.

 2. Gün yağmur bize hoşgeldin dedi. Gün boyu yağmasına rağmen biz rotamızı değiştirmedik.
Hydepark gezimizi gerçekleştirdik.Daha çok fotoğrafım var. Şimdilik bu kadar. Onur'a bu sefer bana çok foto çek dedim. Sağ
olsun her kareyi ölümsüzleştirmiş.


Paylaş:

21 Ekim 2013

Londra alışverişimden , 2 tane harika kitap ile karşınızdayım.


Londra pahalı bir şehir değil aslında. Fiyat aralıkları Türkiye ile aynı, tek fark kur:) 1Pound  3.20 TL olunca herşey acayip pahalı geliyor. Yoksa bir küçük su 1 Pound . TL olarak düşünmezsek herşey gayet normal:))
Neyse ben asıl konuma geçeyim artık. Kendime 2 harika kitap aldım. Fiyatları Pound olarak gayet normaldi :) Türkiye'de böyle kitaplar bulmak imkansız. En güzel yanı ise içinde çantaların kalıpları var. Içerikleri çok güzel. Adım adım anlatılmış yapım aşamaları. Bir kaç kare fotoğraf çektim. Gece olduğu için pek net değiller. Bu aralar zaman sıkıntısı çekiyorum. Rahatlayınca içindekileri dikmeye başlayabilirim. Sevgiler.

Paylaş:

15 Ekim 2013

London'dan sevgiler

Sabah THY uçuşu sonunda Londra topraklarına ayak basmış bulunuyoruz. Hava beklediğimden daha sıcak. Öyle günlük gülistanlık değil tabii. Fakat rahatça gezebildik. Sabah uçuşumuz erken olduğu için gece uyuyamadık. O nedenle bu gün hafif bir gezinti ile yetindik. Yarın müze maratonu başlıyor.
Gezi sonrası ilk izlenimlerim, herkesin inanılmaz güzel bir buruna sahip olduğu ve herkesin çok sade giyindiği. Bizim gibi kimse kasmıyor. 
Bu arada kitapçılarına hayran oldum. Bizim kütüphanelerimizde bile o kadar kitap yoktur. O kadar sessiz ki , çıt çıkmıyor. Kitaplar arasında kayboluyorsun. Bende içinde çanta kalıplarının bulunduğu kitaplar buldum. Hepsi birbirinden güzel. İki tane aldım. ( Sterlin işin içine girince fiyatlar uçuyor) 
Resimleri dönünce paylaşacağım.
 

Otel odamızdan Londra manzaramız.
Şimdilik benden bu kadar. 
Sevgiler.Paylaş:

11 Ekim 2013

Gezi heyecanı

Tatilin başlamasına 3 gün var bizim için. Bayramın 1. Günü Londra'da olacağız:) ilk defa valizim hazır değil. Normal şartlarda 1 hafta öncesinden herşey hazır olurdu. Bu arada eşimin iş değişikliği, ona bağlı olarak hiç hesapta yokken İzmir tatili etkiledi hazırlıklarımı.
Hal böyle olunca bloguma da hiç vakit ayırmadım. Sadece serviste yazdıklarınızı okuyabiliyorum. Dikilmeyi bekleyen kumaşlarım var:( Şu gezme tozma işlerini bitirir bitirmez , tam gaz devam etmeliyim.
Kalın sağlıcakla. Şimdiden iyi bayramlar. Gezi dönüşü bol bol resimli postlar ile karşınızda olmayı planlıyorum:)
Paylaş:

8 Ekim 2013

Güneşli bir İzmir sabahından günaydın:)


İzmir tatilimizin sonuna geldik. Dünden sonra İzmir'in güneşi içimizi ısıtmayı başarabildi. Arada esen deli gibi rüzgarı saymazsak. Bu akşam yolculuk var. Dönelim ki bayram tatili için hazırlıklara başlayabilelim.
İşte bu fıstık annem. Kahvaltı için boyozlar, kepekli simitler almaya gitmişti.Bunlar da  bizimkilerin balkon manzarası :)
Şuan bunları bu balkondan yazıyorum:) ve misler gibi ısındım:)Paylaş:

4 Ekim 2013

Blog Arşivi